Czy firma oddłużeniowa może naprawdę pomóc?

Proces zadłużenia niejednokrotnie wymyka się spod kontroli, a w jego przebiegu dłużnik zaczyna tracić nadzieję na korzystne rozwiązanie swojej sytuacji. Kolejne próby podejmowane w celu negocjacji z bankiem nie przynoszą efektów, z kolei niespłacony dług rośnie z uwagi na towarzyszące mu odsetki. Podobna sytuacja skłania osoby zadłużone do skorzystania z ofert firm oddłużeniowych, których na rynku pojawia się coraz więcej.

Oddłużanie – na czym polega?

Oddłużanie to nic innego jak pełne wsparcie w procesie spłaty zadłużenia, które wymknęło się spod kontroli i wymaga odświeżenia zasad czyli szeroko rozumianej restrukturyzacji.

Owa restrukturyzacja może przybierać różne formy, wśród których wymienia się zawieszenie spłat, udostępnienie nowego kredytu, konsolidację zadłużenia bądź jego redukcję oraz sprzedaż środków zabezpieczających kredyt, w celu szybszej spłaty zadłużenia.

Wybór formy restrukturyzacji uzależniony jest od indywidualnej sytuacji każdej osoby zadłużonej oraz możliwości, udostępnianych przez konkretny bank. Warto zaznaczyć, że zagrażająca zadłużonym windykacja stanowi czynnik motywacyjny do podjęcia czynności oddłużeniowych.

Firma oddłużeniowa – jak wybrać?

Spośród mnogości ofert dostępnych na rynku w dziedzinie oddłużania należy wybrać tą, która cechuje się najwyższym poziomem wiarygodności, skuteczności i solidności. Podczas selekcji firm warto przeprowadzić analizę opinii pojawiających się w internecie, wystawianych przez klientów mających podobne problemy ze spłatą kredytu.

Konieczne jest gruntowne przemyślenie decyzji o zatrudnieniu firmy oddłużeniowej oraz zachowanie rozwagi, gdyż wiele z reklamujących się podmiotów funkcjonuje w celu wyłudzenia pieniędzy na podstawie tworzenia złudnej nadziei.

Rzetelna firma oddłużeniowa nie pobiera opłat bez podjęcia stosownych czynności, jak również nie składa obietnic bez pokrycia. Podobna jednostka działa w realnym celu wsparcia osoby zadłużonej i w oparciu o wspomniane powyżej formy pomocy jest w stanie pozytywnie wpłynąć na przebieg sprawy.

Jak działa firma oddłużeniowa?

Działalność omawianej firmy opiera się na znajomości przepisów prawnych, na podstawie których możliwe jest dokonanie restrukturyzacji zadłużenia. W tym celu konieczne jest podjęcie negocjacji z bankiem, co wydaje się najbardziej korzystne, jeśli zlecane jest profesjonalistom, którzy biegle odnajdują się w zawiłych niejednokrotnie zasadach kredytowania.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule artykułu można uznać, że firma oddłużeniowa ma szansę pomóc osobie zadłużonej w oparciu o różnego rodzaju formy restrukturyzacji kredytu – warto podkreślić, że podobne manewry pozostają w korzyści zarówno dla kredytobiorcy, jak i banku. W trudnej sytuacji warto więc skorzystać z usług podobnej firmy, zachowując jednak ostrożność i ograniczone zaufanie.

W temacie zadłużania się warto obejrzeć na spokojnie ten filmik:

Leave a Reply