Jak nie dać się windykatorowi? Sprawdź nasze porady

Nie będzie to dla nas wszystkich dużym zdziwieniem, że sytuacja wielu polskich rodzin jest nadal nieciekawa. W większości domowych budżetów brakuje pieniędzy do końca miesiąca, sytuację teoretycznie poprawiło trochę 500+, ale niestety o o takich problemach nadal się słyszy i wydaje nam się, że tak będzie jeszcze przez długi czas.

Co robić w sytuacji gdy nie byliśmy w stanie spłacić zobowiązania i nasz długo został sprzedany firmie windykacyjnej? Przede wszystkim nie należy panikować, jak informuje jedna z firm windykacyjnych Ultimo w poniższych filmiku, najważniejsze to spróbować się dogadać.

Na pewno nie należy unikać windykatorów oraz przed nimi uciekać, to może jedynie pogorszyć naszą sytuację.

Warto jednak wrócić do podstaw, skąd tak na prawdę biorą się takie problemy? Zwykle wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, awaria jednego ze sprzętów AGD, szybka potrzeba zakupu koniecznych artykułów, bardzo często na te cele bierzemy 500-1000 zł pożyczek. Później wystarczy już tylko opóźnienie w płatności od pracodawcy, wszystko mieliśmy spięte na ostatni guzik i nagle wszystko to zaczyna się rozpadać. Musimy podjąć bardzo ciężką decyzję którą płatność opóźnić, która jest dla nas najmniej ważna. Z czasem rozpoczynają się telefony od operatora telekomunikacyjnego, z naszego banku, od dostawcy telewizji, informujące nas, że jeżeli jak najszybciej nie uregulujemy zaległości do usługo zostaną nam odłączone. Istnieją takie instytucje którym nie chce się wiecznie bawić w proszenie klienta o zapłatę i postanawiają po prostu sprzedać nasze zadłużenie do firmy windykacyjnej.

Jak się dogadać z windykatorem?

Po pierwsze należy sobie zdać z tego sprawę że firmy windykacyjne to nie są firmy działające charytatywnie. Jeżeli już kupiły nasz dług to zrobią wszystko aby odebrać od nas wszystkie zaległości. Nigdy nie wiemy na kogo trafimy, wielu z windykatorów działa bardzo nieetycznie. Bardzo często w ostatnim czasie słyszeliśmy w mediach o wręcz bestialskich technikach windykatorów, dostają się bezprawnie do naszego mieszkania i zabierają nasze rzeczy. Należy pamiętać o tym, że windykatorów obowiązuje tajemnica bankowa, nie mogą bezprawnie i bez naszej wiedzy informować osób trzecich o naszym zadłużeniu.

Myślę, że przedstawione powyżej uwagi pomogą gdyby kiedykolwiek zdarzyła się Wam taka sytuacja.

Leave a Reply